tel: +48 602 174 967 mail: biuro@poleska.pl

Mycie i czyszczenie dachów w Warszawie

Dach jest jednym z najważniejszych elementów budynku. Bywa, że administratorzy czy osoby prywatne zapominają o jego odpowiedniej konserwacji i czyszczeniu. Niestety, efekty takich zaniedbań mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Gromadzące się zanieczyszczenia, opadłe liście czy gałęzie mogą doprowadzić do uszkodzeń elewacji lub gromadzenia się wody, a w konsekwencji do przecieków i uszkodzeń całego budynku. Koszty generalnych remontów nie są małe. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, lepiej zawczasu zadbać o profesjonalne mycie dachu.

Odpowiednie zadbanie o dach gwarantuje, że mieszkańcy czy użytkownicy budynku będą mieli zapewnione odpowiednie, komfortowe warunki. Jednak czyszczenie dachów nie jest czynnością prostą, którą może zrealizować każdy. W grę wchodzi bowiem praca na wysokości, często znacznej. Do tego każde pokrycie dachu wymaga odpowiednich środków czyszczących i stosowania specjalistycznych narzędzi. Podejmując się mycia dachów samemu możemy doprowadzić do uszkodzeń elewacji i zamiast pomóc, zaszkodzić. Dlatego czyszczenie dachów lepiej powierzyć profesjonalistom, którzy posiadają odpowiedni sprzęt i doświadczenie w tego typu pracach.

Okazuje się, że od czystości dachu zależy jego wytrzymałość. Porastające mchem dachówki to zmora wszystkich mieszkańców przemieść czy budynków znajdujących się blisko kompleksów parkowych czy leśnych. Porowata struktura dachówek to wymarzone środowisko dla wszelkiego rodzaju porostów. Mech na dachu może prowadzić do gromadzenia się wilgoci, a w efekcie do pękania dachówek podczas przymrozków w okresie zimowym. Z kolei blachodachówki, na których gromadzą się zanieczyszczenia, dużo szybciej ulegają korozji, co prowadzi do ich przeciekania. Dlatego warto zadbać o odpowiednie mycie dachów, aby uniknąć późniejszych wysokich kosztów remontów.

Równie ważne jest zadbanie o czystość i drożność rynien. Ich zadaniem jest odprowadzanie wody z dachu. Jeżeli będą zapchane liśćmi, gałęziami, mchem czy piachem, to nie spełnią swojej roli. Gromadząca się na dachu woda, będzie wzmagać korozję pokrycia, stanowić doskonałe środowisko do rozwoju mchów czy szkodliwych pleśni. Długofalowo może to prowadzić do uszkodzenia samych rynien czy dachów, które ugną się pod ciężarem gromadzonej wody i zanieczyszczeń. Na czyszczeniu dachów nie należy zatem oszczędzać.

Najczęstszym rodzajem zabrudzeń na dachach jest pył. Niesione z wiatrem ziarenka piasku czy drobiny ziemi potrafią zalegać we wszelkich zagłębieniach. To z kolei stanowi doskonałą pożywkę dla wszelkich drobnych roślin i porostów. Z kolei mech uwielbia porowate, wilgotne powierzchnie, dlatego tak często zalega na domowych dachówkach. Kolejnym problemem są spadające z drzew lub niesione z wiatrem liście, które zapychają rynny, dostają się między łączenia dachówek czy gromadzą w osłoniętych miejscach. Gnijące liście są pożywką dla wszelkiego rodzaju pleśni, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Na dachówkach osadzają się też wszelkie zanieczyszczenia powietrza. Głównie jest to sadza i niesione z wiatrem pyły. Dachy zanieczyszczają też ptaki, które lubią budować na nich gniazda. Również owady lubią budować swoje siedziby na dachach. Dbając o regularne czyszczenie dachówminimalizujemy ryzyko ich osiedlenia. 

Profesjonalne mycie dachów to proces wymagający wiedzy i doświadczenia. Konieczne jest stosowanie specjalistycznego sprzętu, a także odpowiednich środków czyszczących i zabezpieczających pokrycia dachowe. Fachowcy są w stanie wyczyścić każdy rodzaj dachu, bez względu na wysokość, stromiznę czy rodzaj jego pokrycia. 

Dach to jeden z nadrzędnych elementów każdego budynku. Wpływa on na jakość, komfort mieszkańców, na oszczędność pieniędzy, jak również efekt wizualny, który z pewnością dla każdego z nas stanowi jeden z najważniejszych aspektów. Czyszczenie dachów to jedna z tych usług, którą pragniemy Państwu serdecznie polecić, oferując najwyższą jakość, atrakcyjną cenę i pełne Państwa zadowolenie na bardzo długi czas.

Profesjonalnie usuwamy wszelkie zabrudzenia na dachach. Nie tylko myjemy i czyścimy wszelkiego rodzaju pokrycia dachowe, ale zapewniamy również konserwację dachów przy użyciu najwyższej jakości impregnatów. Nie stanowi dla nas żadnego problemu praca na znacznej wysokości, ani ogromna powierzchnia dachu do mycia i czyszczenia. Spełniamy oczekiwania najbardziej wymagających klientów, starannie wykonując wszelkie powierzone nam zadania. W ramach naszych usług zapewniamy także mycie i czyszczenie elewacji.

Jeśli mycie dachów, to tylko z naszą firmą. W ramach usługi możemy polecić Państwu pozbycie się zarośniętych alg, grzybów i innych zabrudzeń, które na dachach pojawiają się niezwykle często. Psują wygląd, wpływają na skrócenie trwałości dachówki, przesądzają o konieczności szybszej inwestycji w nowy dach.

Czyszczenie dachów

Najwyższa jakość usług i atrakcyjne ceny

Jeśli postawimy na czyszczenie dachów, wówczas pozbędziemy się brudu i mchu, uzyskamy ponownie dachówkę, która będzie ozdobą naszego budynku. Pracujemy na najwyższej jakości sprzęcie, mamy wykwalifikowany zespół pracowników, jak również niezbędną wiedzę, aby oferując Państwu czyszczenie i mycie  dachów, wykonać swoją pracę na najwyższym poziomie. Bezpiecznie wykonujemy zlecenia na każdej wysokości, czyszcząc i myjąc dachy o różnych kształtach powierzchni i kątach nachylenia.

Z naszą pomocą otrzymają Państwo czyszczenie i mycie dachów w niezwykle atrakcyjnej cenie i na najwyższym poziomie tak, aby wydane przez Państwa pieniądze, okazały się być najlepszą z możliwych inwestycją. Z przyjemnością spełniamy potrzeby, wymagania i oczekiwania przed nami stawiane. 

Działamy w Warszawie i okolicach Nasza firma zapewnia mycie dachów w Warszawie i okolicach. Ze względu na różnorodność pokryć dachowych, cennik dopasowywany jest indywidualnie dla klienta. Stosowane są najnowocześniejsze urządzenia czyszczące i środki chemiczne przeznaczone do wykorzystanych materiałów pokrycia dachów. Czyszczenie dachów odbywa się w wybranych przez klienta terminach.

Zapraszamy!

Poleska3 - Centrum Handlu i usług

Nie wiesz od czego zacząć?


Potrzebujesz pomocy w dobrze odpowiedniego rozwiązania dla Twojego problemu?