tel: +48 602 174 967 mail: biuro@poleska.pl

Odkomarzanie to zabieg, dzięki któremu jesteśmy w stanie pozbyć się komarów z naszego otoczenia na długi czas. To ważne, ponieważ te owady są uciążliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt domowych i hodowlanych.

Odkomarzanie w Warszawie

Komary boleśnie kłują ludzi i zwierzęta, w tym ptactwo domowe. Atakują ptaki w pomieszczeniach i w otwartych przestrzeniach, pobierając z nich krew, która jest im potrzebna do rozrodu. Głodne samice mogą też „kąsać” w ciągu dnia. Z łatwością przekłuwają przez pióra, a ich ślina wywołuje u wrażliwych ptaków odczyny uczuleniowe i swędzący świąd. Lubią krew zwierząt domowych i często przebywają gromadnie w budynkach inwentarskich, na suficie nad zwierzętami. Odkomarzanie możemy przeprowadzić zarówno na otwartym powietrzu, jak i w zamkniętych pomieszczeniach. W ten sposób możemy wyeliminować te insekty z naszego otoczenia na dobre (dobrze przeprowadzone odkomarzanie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych po zabiegu, jest skuteczne nawet do kilku tygodni).

Odkomarzanie

W Polsce stwierdzono 47 gatunków komarów.

Na szczęście nasze komary nie przenoszą czynników wywołujących groźne choroby ludzi. Trzy polskie gatunki z rodzaju widliszek (Anopheles) są żywicielami ostatecznymi i przenosicielami zarodźców malarii (Plasmodium), czynnika etiologicznego zimnicy (malarii), jednak w Polsce nie stwierdza się zachorowań na malarię od ponad 50 lat. U naszych komarów pobierających krew od różnych ssaków mogą występować krętki Borrelia burgdorferi i mogą stanowić one czynnik wspomagający krążenie tych krętków wywołujących u ludzi boreliozę z Lyme. Komary za to mogą też rozprzestrzeniać ornitozy, wirusy neurotropowe z ptaków domowych i dziko żyjących na zwierzęta domowe i ludzi.

Komary i ich ukąszenia są zatem nie tylko bolesne, ale także i niebezpieczne. Dlatego właśnie odkomarzanie i zwalczanie tych owadów jest ważne i potrzebne.

Poleska 3

Skuteczne metody odkomarzania

Komary to uporczywe insekty, które potrafią skutecznie zepsuć każdy wypoczynek. Zbliża się sezon letni, czyli pora wzmożonej aktywności komarów oraz czas wyjazdów nad jeziora, relaksu w ogrodzie oraz spacerów po lesie. Te miejsca to również siedliska komarów. Jak sobie z nimi skutecznie poradzić? Jak zwalczać komary? Nasza firma Poleska z Warszawy zajmuje się profesjonalnym zwalczaniem komarów w ogrodach, na działkach, domach oraz w innych budynkach.

Zwalczanie komarów z zewnątrz: w ogrodzie i na działce

Zwalczanie komarów profesjonalnymi metodami jest niezwykle popularne w Warszawie oraz w miejscowościach na jej obrzeżach. Komary, meszki i inne insekty skutecznie uprzykrzają wypoczynek w ogrodach, na działkach i przydomowych posesjach. Insekty będące na zewnątrz trudno zwalczyć nieprofesjonalnymi sposobami. Skuteczną metodą ograniczenia, a nawet pozbycia się komarów i meszek z ogrodów, jest odkomarzanie. Sposoby zwalczania komarów na zewnątrz – w ogrodach, parkach, na zewnętrznych posesjach prywatnych – różnią się od siebie w zależności od lokalizacji obiektu odkomarzanego oraz warunków tam panujących. Komary rozmnażają się najlepiej w środowisku wilgotnym, dlatego warto usunąć wszystkie elementy, które sprzyjają ich żywotności – np. kałuże, zalegająca woda na meblach lub na małej architekturze ogrodowej. Na zewnątrz zazwyczaj zwalcza się komary oraz meszki metodą oprysku ekologicznymi substancjami oraz metodą zamgławiania terenu. Są to skuteczne metody, które zwalczają komary w ogrodach, działkach oraz zapobiegają ich wylęgowi. Ponadto, natryski zwalczające komary nie uszkadzają roślin ani kwiatów na posesji.

Zwalczanie komarów w domu

Komary w domu są jeszcze bardziej natarczywe. Ich siedliska można znaleźć przede wszystkim w dużych domach oraz domkach letniskowych na działkach zamieszkałych jedynie sezonowo. Komary nie tylko boleśnie gryzą wysysając krew z ludzi i zwierząt, a następnie pozostawiając niekomfortowe ślady na skórze, ale również mogą być nosicielami chorób. W Polsce, komary przenoszą głównie dirofilariozę oraz leiszmaniozę. Komary tygrysie, które pochodzą z Azji, ale coraz częściej pojawiają się w Polsce, mogą być nosicielami wirusa Zika (ZIKV), który jest szczególnie groźny dla kobiet w ciąży. Warto zadbać o to, aby pozbyć się komarów z domu, ogrodu oraz działki. Nasza firma z Warszawy chętnie w tym Państwu pomoże oraz udzieli specjalistycznych rad, jak zapobiegać ich ponownemu wylęgowi. Wykonujemy usługi odkomarzania na terenie Warszawy oraz w jej okolicach.

Odkomarzanie nie jest zabiegiem prostym. Wymaga ono czasu i precyzji wykonania. W trakcie wykonywania odkomarzania ważne jest, aby nie ominąć żadnego miejsca gdzie przebywają komary. Drzewa, krzewy, trawy, budynki – wszystkie te obiekty muszą być dokładnie opryskane, aby odkomarzanie było skuteczne.

Na terenie miasta, w parkach, w ogrodach i w zabudowaniach gospodarczych odkomarzanie wykonuje się za pomocą produktów biobójczych przeznaczonych do tępienia komarów. Podawane są one zwykłymi opryskiwaczami lub za pomocą specjalistycznej aparatury gwarantującej opryskiwanie lub zamgławianie.

W celu wykonania odkomarzania, zewnętrzne ściany budynków, do których owady nalatują z daleka, opryskuje się do wysokości 2 m oraz krzewy, trawę i inną roślinność w odległości przynajmniej 20-30 m od zabudowań. Zabieg należy przeprowadzić dokładnie, aby została opryskana strona dolna liści, gdyż na niej chętnie przysiadają i odpoczywają komary. Tworzy się w ten sposób insektycydową barierę, tzw. pas ochronny, który zachowuje skuteczność owadobójczą nawet przez 2-4 tygodnie w zależności od zastosowanego preparatu i warunków atmosferycznych panujących po zabiegu.

Metoda wykonania odkomarzania i użyte do tego środki chemiczne zależą od kilku czynników. Możemy przeprowadzić odkomarzanie w formie oprysku lub zamgławiania termicznego i na zimno. Wszystko zależy od terenu, jego wielkości, rodzaju roślinności itp.

Zapraszamy do współpracy!

Poleska3 - Centrum Handlu i usług

Nie wiesz od czego zacząć?


Potrzebujesz pomocy w dobrze odpowiedniego rozwiązania dla Twojego problemu?