tel: +48 602 174 967 mail: biuro@poleska.pl

Skuteczna deratyzacja warszawa

Ekspansja różnych gatunków gryzoni nie jest nowym zjawiskiem. Środowiska miejskie, takie jak Warszawa to idealne miejsce do rozwoju i życia szczurów, myszy i innych gatunków. Gryzonie przenoszą ponad 200 groźnych chorób, w tym: gorączkę szczurzą, leptospirozę (chorobę Weila), salmonellozy, dżumę i inne. Nasza firma świadczy kompleksowe usługi deratyzacji. Oferujemy także dezynsekcję na terenie Warszawy. Obecność szczurów i myszy jest groźna nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także w tych, w których składowana jest żywność. Gryzonie szybko się rozmnażają, szczególnie jeśli mają pod dostatkiem pożywienia. Są to też zwierzęta inteligentne, więc deratyzacja musi być naprawdę skuteczna. Jeśli zaobserwowali Państwo obecność gryzoni w budynku (żywe lub martwe osobniki, ich odchody lub inne ślady bytowania), należy skorzystać z usługi deratyzacji. Warszawa jest głównym obszarem działania naszych specjalistów. Zapewniamy, że usługę deratyzacji w Warszawie wykonamy skutecznie i problem z gryzoniami zniknie.

Nasza firma posługuje się najskuteczniejszymi metodami. Dzięki temu efekty naszej deratyzacji w Warszawie pozostają na długo i problem z gryzoniami nie wraca.

Wszelkie procedury deratyzacji w warszawskich zakładach pracy wykonujemy w oparciu o zasady GMP, które łącznie z GHP (Dobra Praktyka Higieniczna) są pierwszym stopniem do Zarządzania Jakością w zakładzie pracy. Stanowią one podstawy do wdrażania systemu HACCP. Nasi warszawscy specjaliści posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia, certyfikaty i zaświadczenia z odbycia specjalistycznych szkoleń. Wykorzystywane przez nas preparaty chemiczne posiadają świadectwa dopuszczenia i stosowne certyfikaty. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie deratyzacji przeprowadzanej na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości. Udzielamy gwarancji na nasze usługi deratyzacji w Warszawie.

Wszelkie działania firmy DDD, muszą być odnotowywane w Księdze Zwalczania Szkodników (dokumentacja DDD).

Obecność szczurów i myszy w codziennym życiu możesz zaakceptować wyłącznie w domowej hodowli. Na wolności te zwierzęta stają się niebezpieczne, a obcowanie z nim obniża komfort życia i pracy. Może nieść również negatywne konsekwencje dla zdrowia. Poznaj skuteczne metody zwalczania szczurów.

Gryzonie, a zwłaszcza szczury, są zwierzętami o wyjątkowej inteligencji. Tezę tę potwierdziły liczne testy i badania. Co wiedza ta oznacza dla nas? Że walka z nimi może być naprawdę długa, a finalnie i tak nie przynieść pożądanych efektów. Zanim jednak będziesz miał okazję, aby zająć się łapaniem szczurów musisz dowiedzieć się, że problem w ogóle zaistniał i dotyczy bezpośrednio Ciebie. Zwierzęta, które szybko się uczą i mają świetną pamięć potrafią chować się przed ludzkim wzrokiem w różnych zakamarkach. Jakie ślady szczura świadczą o tym, że w Twoim domu zagnieździli się niechciani lokatorzy? Do najczęstszych oznak należą:

 • odchody szczura,
 • ślady zębów na żywności,
 • gniazda i prowadzące do nich nory.

Kiedy zobaczysz, któryś ze śladów, nie panikuj. Rzeczywiście samodzielna walka może być z góry skazana na niepowodzenie, ale z pomocą doświadczonej firmy zajmującej się deratyzacją w Warszawieproblem będzie można rozwiązać szybko i skutecznie.

Wszyscy wiemy, że ślady szczurów nie świadczą o niczym dobrym. Ale właściwie dlaczego ich obecność może być niebezpieczna? 1. Szczury przegryzają kable, co może prowadzić do uszkodzeń sprzętów elektronicznych i zwarć. 2. Gryzonie niszczą niemal wszystko, co spotkają na swojej drodze. Oprócz wspomnianych kabli są to książki, dywany, ubrania. 3. Są nosicielami groźnych chorób. Ugryzienie, odchody myszy czy odchody szczura mogą powodować salmonellę, gorączkę krwotoczną, tyfus plamisty, toksoplazmozę oraz szereg innych, niebezpiecznych infekcji. 4.  Naruszają równowagę w ekosystemie, szybko adaptują się do nowych warunków, powodując wymieranie słabszych gatunków. Samodzielnie skonstruowane pułapki czy rozłożone przypadkowo potrzaski na myszy mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, kiedy podczas łapania gryzoni zostaniesz np. ukąszony. Skorzystanie z usługi deratyzacji jest w takiej sytuacji jedyną słuszną opcją.

Odchody szczura i myszy

Odchody szczura, podobnie jak odchody myszy są najczęstszym i najbardziej charakterystycznym znakiem ich obecności. Jak rozpoznać do kogo należą pozostawione ślady?

 • odchody szczura to najczęściej mocz oraz brudne i tłuste plamy,
 • odchody myszy to niewielkie kupki, kształtem i rozmiarem przypominające kminek.

Nawet, jeżeli zostały one pozostawione w miejscu niewidocznym dla Ciebie (za szafą, pod łóżkiem) to prawdopodobnie Twojej uwadze nie umknie niemiły odór, jaki wydzielają.

Deratyzacja

Metody deratyzacji

Profesjonalna deratyzacja pozwoli nie tylko pozbyć się szkodników, ale także utrudnić lub uniemożliwić im powrót w przyszłości. Zapewniamy, że metody zwalczania szczurów są zupełnie bezpieczne dla ludzi, zwierząt domowych i środowiska. Wśród stosowanych przez nas metod deratyzacji, wyszczególniamy:

 • metody fizyczne (pułapki, chwytacze),
 • chemiczne (preparaty gryzoniobójcze).

Sama deratyzacja to jeszcze nie wszystko. Dla podtrzymania uzyskanego efektu, zalecamy szczególne dbanie o czystość i szczelność pomieszczeń. Można tego dokonać m.in. poprzez:

 • poprawę stanu śmietników i troskę o to, aby nie zalegała tam żywność,
 • uszczelnianie okien, drzwi, kratki wentylatorów, otworów, przez które przechodzą kable, 
 • rury wodociągowe, kanalizacyjne itp.

Usługi deratyzacji, które świadczymy odbywają się zgodnie z procedurami i zasadami GMP i GHP. Korzystamy wyłącznie ze środków dopuszczonych do obiegu, posiadających niezbędne certyfikaty. Nasi specjaliści to sztab doskonale wyszkolonych ludzi, którzy mają doświadczenie oraz rozległą wiedzę na temat deratyzacji w Warszawie

Łapanie szczurów z wykorzystaniem metod niechemicznych polega na rozkładaniu potrzasków i pułapek. Są one rozstawiane w miejscach, w  których odnotowaliśmy obecność szkodników. Zwabione do potrzasku na szczury, nie mają już szans na ucieczkę. Dysponujemy pułapkami różnego rodzaju, które dopasowujemy do miejsca oraz skali problemu. Wśród nich dostępne są urządzenia klejowe, chwytacze, gilotynki, karmniki. Metody sanitarne sprawdzają się, kiedy zależy Ci na skutecznym pokonaniu wroga. Jednocześnie działają szybko, a dzięki bieżącej obserwacji możesz od razu oczyszczać potrzaski na szczury, by nie doprowadzić do pojawienia się nieprzyjemnego zapachu.

Deratyzacja metodą chemiczną jest tanim, a zarazem prostym sposobem na zwalczanie szczurów. Wymaga jednak nieco więcej czasu i cierpliwości, a jej efekty widoczne są po upływie około tygodnia od rozłożenia trutki. Ten rodzaj łapania szczurów jest uznawany za humanitarny, ze względu na brak uszkodzeń ciała u gryzonia. Zwierzęta usypiają i giną, nie odczuwając przy tym bólu. Jeżeli chcesz skorzystać z usługi deratyzacji w Warszawie, prosimy o kontakt. 

Aby deratyzacja była skuteczna, należy:

 • poprawić stan śmietników (żywność zalegająca w śmietniku to istna stołówka dla gryzoni)
 • uszczelnić okna, drzwi, kratki wentylatorów, otwory przez które przechodzą kable,
  rury wodociągowe, kanalizacyjne itp.

Dezynsekcja Warszawa – skuteczność gwarantowana!

 Osoba odpowiedzialna za kontakt z klientem:

Tomasz Chojnowski

0-602-174-967
(0-22) 662-14-28

Poleska3 - Centrum Handlu i usług

Nie wiesz od czego zacząć?


Potrzebujesz pomocy w dobrze odpowiedniego rozwiązania dla Twojego problemu?